Google Pixel 7a
$206
Login to Buy
- LACQ82859
- Approved
Google Pixel 7a
New
--%
Battery Health
128GB
8GB
Charcoal
T-Mobile
GWKK3
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Naperville, IL
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Naperville, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 10, 2026
- Date Updated: March 27, 2026
- Date Expires: April 6, 2026
Want to sell your Google Pixel 7a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 7a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4385 mAh |
| USB | USB-C |
| 4385 mAh (non-removable) | |
| Fast wired charging (up to 18W) | |
| Qi wireless charging (up to 7.5W) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 431 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.1-inch OLED, 90 Hz, HDR, 1080 x 2400 | |
Size and Weight
| Size | 152.0 x 72.9 x 9.0 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...