Google Pixel 8a
$239
- LACP96947
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 8a
Good condition
--%
Battery Health
128GB
8GB
Porcelain
Unlocked
GKV4X
Sub-6 5G
Pixel 8a in Excellent condition w Spigen Armour case and FAST FREE SHIPPING
Excellent condition with few, if any, signs of wear and tear. Has always been kept in Spigen Armour protective case which is included. No damage. No repairs. USB-C charging cord is also included. Fast and free shipping. Pay via PayPal.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent condition with few, if any, signs of wear and tear. Has always been kept in Spigen Armour protective case which is included. No damage. No repairs.
Ships from
Laguna Woods, CA
5.0 of 5.0 stars, 4 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Laguna Woods, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 8, 2026
- Date Updated: March 30, 2026
- Date Expires: April 16, 2026
- Date Closed: March 30, 2026
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
Size and Weight
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...