Apple iPhone 13 Pro Max
$267
- LACN96554
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 13 Pro Max
Mint
95%
Battery Health
128GB
Sierra Blue
Verizon
A2484
iPhone 13 Pro max Verizon LOCKED 128GB
Free 2 day Fedex shipping!
Free Cable and adapter
Battery Health
- 95% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Madison Heights, MI
4.5 of 5.0 stars,
113 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from Madison Heights, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 7, 2026
- Date Updated: March 28, 2026
- Date Expires: April 16, 2026
- Date Closed: March 28, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...