Apple iPhone Air
- LACH70765
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone Air
NEW UNUSED | APPLE WARRANTY | 5 STAR SELLER | SAME DAY SHIPPING IF PAID BY 3PM M - F
Apple iPhone Air 256GB - Space Black
AT&T ONLY - NOT UNLOCKED
New, unused. Pristine condition with almost no signs of use. (See photos)
AT&T - CLEAN ESN - Compatible with AT&T ONLY - 100% CLEAN / NON FINANCED IMEI - Per AT&T's guidelines, the device should be eligible to unlock after 60 days of active service with AT&T - Device is ESIM compatible only, will not accept a SIM card
APPLE WARRANTY ACTIVE TILL FEBRUARY 2027
Includes device only - no box or charging cable (26-168)
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Silver Spring, MD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 28, 2026
- Date Updated: March 6, 2026
- Date Expires: March 10, 2026
- Date Closed: March 6, 2026
Want to sell your Apple iPhone Air?
Sell Similar on Swappa
iPhone Air Specs
| Longevity | 27 hours |
| USB | USB-C |
| Up to 27 hours video playback; built-in rechargeable lithium-ion battery | |
| Fast-charge: up to 50% in 30 min with 20W+ adapter (USB-C) or 30W+ with MagSafe Charger | |
| MagSafe up to 20W; Qi2 up to 20W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2736x1260 |
| Screen Size | 166 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.5-inch Super Retina XDR OLED; ProMotion up to 120Hz; Always-On; 2736x1260 at 460 ppi | |
| Size | 156.2 x 74.7 x 5.64 mm |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.2 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 165 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...