Apple iPhone 12 Mini
$114
- LABZ22611
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12 Mini
Fair
84%
Battery Health
64GB
Purple
AT&T
A2176
iPhone 12 Mini, Works Great!!
This phone has scuffs and scratches, all buttons and functions work well.
Battery Health
- 84% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No repairs made, scuffs and scratches
Ships from
Sun River, MT
5.0 of 5.0 stars,
19 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Sun River, MT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 20, 2026
- Date Updated: March 14, 2026
- Date Expires: March 31, 2026
- Date Closed: March 14, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Mini Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2227 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 138 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
Size and Weight
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 133 g 4.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...