Google Pixel 8a
- LABT12471
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 8a
Mint Condition - Pixel 8A - T-Mobile
This listing is for a pixel 8a. It was barely used for at the most two days since taking out of the box. For that reason it is locked for T-Mobile since you need to use it for a minimum of 45 days on their network before unlocking the device. Has had a screen protector and case since day 1. Will come with 1 charging cable, a clear tech 21 case and a screen protector already installed.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Santa Ana, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 14, 2026
- Date Updated: Feb. 16, 2026
- Date Expires: Feb. 24, 2026
- Date Closed: Feb. 16, 2026
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8a Specs
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...