Google Pixel 7 Pro
- LABS24141
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 7 Pro
mint 3-year-old pixel 7 pro
this pixel 7 pro was bought from Best buy and is the universal unlocked model which includes OEM bootloader unlocked the toggle will be available.
I treat my devices very well and tend to baby my devices. one of the pictures of the camo bar you'll see that there is. it looks like an outline of a scratch, but it's a perfect circle, that is due to the caseology case that is protected the phone.
there are no scratches on the screen. I have used a case on the phone for the last 3 years and I have an extra case that will come with the phone A UV cheering screen protector as well as the original white C2C cable.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
light scratches on the back of the phone that you can barely see most likely due to the dust from the case
Free Shipping
- Seller ships from Ball Ground, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 14, 2026
- Date Updated: Feb. 24, 2026
- Date Expires: March 25, 2026
- Date Closed: Feb. 24, 2026
Want to sell your Google Pixel 7 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Pro Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| USB | USB-C |
| Li-Ion 5000 mAh (non-removable) | |
| 23W wired (PD 3.0) | |
| 23W wireless; reverse wireless | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 512 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7-inch LTPO AMOLED (OLED), 120Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.9 x 76.6 x 8.9 mm (6.41 x 3.02 x 0.35 in) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 212 g 7.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...