Samsung Galaxy S8 Plus
- LABQ62726
- Approved
- Low Price
Samsung Galaxy S8 Plus
Samsung S8 Plus UNLOCKED with extras
Beautiful Samsung Galaxy S8 Plus UNLOCKED included is a New Case, New Charger, Cable. AND TEMPERED SCREEN PROTECTOR L@@K!!!!
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
UNLOCKED Phone looks new May have new Screen, Battery and Sim Card Tray.
Free Shipping
- Seller ships from Pismo Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 11, 2026
- Date Updated: March 23, 2026
- Date Expires: April 2, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S8 Plus?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S8 Plus Specs
| Capacity | 3500 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2880 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 519 ppi |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 173 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...