Google Pixel 7
- LABQ52955
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 7
Google Pixel 7 128gb Unlocked model and case
Up for sale is an almost-mint Pixel 7. This device is in great condition with great battery life. There are only two tiny things keeping me from listing it as 'mint'. On the screen are some tiny micro-scratches simply from the phone being in a pocket, but they are barely visible and invisible when the screen is on. Also, this phone spent it's life in a Spigen case and on the camera bump, around the lens, the case slightly discolored the casing. The camera lens itself is untouched and pristine. Other than those two things, the phone is mint in every other way.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Tiny micro-scratches on screen that are invisible when screen is on.
Slight discoloration around camera lens from a phone case, camera lens itself is untouched and pristine.
Free Shipping
- Seller ships from New Orleans, LA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 12, 2026
- Date Updated: March 2, 2026
- Date Expires: March 5, 2026
- Date Closed: March 2, 2026
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Specs
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...