Apple iPhone 14
$194
- LABO84513
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14
Fair
88%
Battery Health
128GB
Midnight
T-Mobile
A2649
iPhone 14 128gb Midnight color T-Mobile
iPhone 14 128gb Midnight color T-Mobile
This iPhone 14 is in fair condition with noticeable scratches on the screen and frame from everyday use. Comes in the color midnight and battery is at 88%. Locked to T-Mobile/ Metro and ready to use!
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
`noticeable scratches on the screen and frame
Ships from
Dalton, GA
5.0 of 5.0 stars,
3 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Dalton, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 10, 2026
- Date Updated: Feb. 11, 2026
- Date Expires: Feb. 20, 2026
- Date Closed: Feb. 11, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...