Apple iPhone 6
$25
- LABN82367
- Approved
- Sold
Apple iPhone 6
Good
51%
Battery Health
32GB
Gray
Straight Talk
A1549
Very Good Apple iPhone 6 32GB (Straight Talk) Gray 4045
Model iphone 6 32GB
Lock Status Locked use with Tracfone or Straight Talk
fully functional
items in photo are the product youll receive
refer to photos for damage if any
original parts
no repairs
Straight Talk
- Carrier compatible with Straight Talk
-
Compatible carriers:
- • Straight Talk
Battery Health
- 51% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
items in photo are the product youll receive
refer to photos for damage if any
original parts
no repairs
Ships from
Rowlett, TX
5.0 of 5.0 stars,
812 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 9, 2026
- Date Updated: Feb. 16, 2026
- Date Expires: Feb. 19, 2026
- Date Closed: Feb. 16, 2026
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...