Samsung Galaxy A10e
$49
- LABM74507
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy A10e
Good
--%
Battery Health
32GB
2GB
Black
Unlocked
SM-A102U1
Carrier Unlocked - New Screen
Galaxy A10e 32GB Black Unlocked to work for any carrier! New Screen just installed on 02-06-26 So the screen is flawless!
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The screen is brand new so no damage there. But the back cover does have some scratches and marks here and there nothing very big tho.
Ships from
Tulsa, OK
4.5 of 5.0 stars,
15 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Tulsa, OK
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 8, 2026
- Date Updated: Feb. 17, 2026
- Date Expires: Feb. 18, 2026
- Date Closed: Feb. 17, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy A10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy A10e Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3000 mAh |
| Longevity | 16 hours |
| USB | USB-B Micro |
Screen and Display
| Resolution | 720x1560 |
| Screen Size | 148 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 296 ppi |
Size and Weight
| Width | 70 mm 2.7 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...