Apple iPhone 15 Plus
$371
- LABK79434
- Approved
- Featured
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 15 Plus
Good
91%
Battery Health
128GB
Green
T-Mobile
A2847
Iphone 15plus in Great Condition
Iphone 15plus in Great Condition, with normal signs of wear and tear. Phone case included
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 91% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear and tear with no major scratches.
Ships from
Frisco, TX
5.0 of 5.0 stars,
3 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Frisco, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 6, 2026
- Date Updated: March 13, 2026
- Date Expires: March 17, 2026
- Date Closed: March 13, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Plus?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4383 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...