Apple iPhone 12
$155
- LABK49436
- Approved
- Sold
Apple iPhone 12
Good
--%
Battery Health
128GB
Red
Unlocked Non-US
A2403
iPhone 12 Red - 128GB
Phone, used case, white USB C brick and a very long white USB C to lightning cable.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor superficial scuffs and wear. In very good condition no broken or chipped glass.
States unable to verify if phone has a genuine battery. Holds a charge fine reaches 100%
Ships from
Palmetto, FL
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Palmetto, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 6, 2026
- Date Updated: Feb. 16, 2026
- Date Expires: March 17, 2026
- Date Closed: Feb. 16, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...