Google Pixel 6a
- LABK31818
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 6a
**Unlocked** Pixel 6a, Charcoal, Rarely Used
This Pixel 6a is unlocked, originally purchased from T-Mobile or Metro - had to activate it to get it unlocked.
*** Swappa is wrong, this phone is unlocked and compatible with AT&T and other networks. ***
I'm migrating to an iPhone and I don't need this anymore. I used this as a backup phone. So this phone is lightly used. I can provide a protective case, and additional screen protectors, and the current screen protector can stay on or off (please let me know), and the original box will come with the phone. Note: The photos may show some dust, but I don't see any visible damages. The phone is sold as-is and the warranty is expired.
According to DevCheck, charge cycles is ~193, 93% capacity. Google confirmed this phone doesn't have the battery issue and is not eligible for battery replacement.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from New York, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 6, 2026
- Date Updated: Feb. 23, 2026
- Date Expires: March 17, 2026
- Date Closed: Feb. 23, 2026
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6a Specs
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...