Apple iPhone 13
$191
- LABJ07366
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 13
Good
86%
Battery Health
128GB
Midnight
T-Mobile
A2482
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
This phone is in great condition. Effectively no scratches. There’s a cover on the screen and the back is in perfect condition. There is slight scratches on the outside basil of the two cameras, not the cameras themselves.
Ships from
Manhattan Beach, CA
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Manhattan Beach, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 4, 2026
- Date Updated: Feb. 22, 2026
- Date Expires: March 15, 2026
- Date Closed: Feb. 22, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...