Google Pixel 9 Pro
$490
- LABC46776
- Approved
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 9 Pro
Good
--%
Battery Health
256GB
16GB
Hazel
T-Mobile
GR83Y
Device is carrier unlocked
Used for four months. Always had a screen protector on or in a case.
Battery health and capacity still at 100%.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Borderline mint condition. There are no major scuffs, scratches or dents.
Ships from
Portland, OR
Free Shipping
- Seller ships from Portland, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 30, 2026
- Date Updated: Feb. 14, 2026
- Date Expires: March 10, 2026
- Date Closed: Feb. 14, 2026
Want to sell your Google Pixel 9 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (Minimum 4558 mAh); 24+ hour battery life; up to 100-hour with Extreme Battery Saver; Battery Share | |
| Fast charging (up to 55% in about 30 minutes) with Google 45W USB-C charger (sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Super Actua display (LTPO OLED), 20:9, 1280x2856, 495 PPI, 1-120Hz | |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 199 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...