Apple iPhone 15
$412
- LABA08960
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 15
Good
--%
Battery Health
128GB
Black
Verizon
A2846
Verizon Unlocked iPhone 15
Verizon unlocked. Very good Condition iPhone 15 128GB Black. Used only indoors by a responsible adult. Battery health 88%. Comes with charging cable. No box included. No trades.
This was a Verizon device but the settings say "Carrier Lock: No SIM restrictions"
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Some light dings and tiny paint chips around edges.
Ships from
Mount Pleasant, MI
5.0 of 5.0 stars,
12 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Mount Pleasant, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 26, 2026
- Date Updated: March 14, 2026
- Date Expires: April 4, 2026
- Date Closed: March 14, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...