Google Pixel 6 Pro
$160
- LAAY92787
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 6 Pro
Fair
--%
Battery Health
128GB
12GB
Black
Verizon
G8VOU
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen, back, and camera are in GOOD condition. Side are FAIR condition from debris between case and phone. Few minor scratches on screen that I didn't even realize were there. Zero scratches on camera. Everything works perfectly on phone.
Ships from
Salt Lake City, UT
Free Shipping
- Seller ships from Salt Lake City, UT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 25, 2026
- Date Updated: Feb. 5, 2026
- Date Expires: Feb. 4, 2026
- Date Closed: Feb. 5, 2026
Want to sell your Google Pixel 6 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5003 mAh |
| Longevity | 48 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, Qi reverse | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 513 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 164 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 210 g 7.4 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...