Google Pixel 7a
- LAAY14742
- Approved
- Sold
Google Pixel 7a
Google Pixel 7a -128GB -Charcoal (T-Mobile)
A truly mint condition Phone.
Same Day Shipping via FedEx. (free)
Express delivery services.
Phone only! No accessories include, except sim ejector.
Professionally Inspected and Cleaned to meet manufacture specifications and it's in excellent condition.
This item has no scratches, dents, chips or whatsoever.
Kept inside protective pouch to prevent even a minor scratch.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Dallas, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 25, 2026
- Date Updated: Feb. 9, 2026
- Date Expires: March 5, 2026
- Date Closed: Feb. 9, 2026
Want to sell your Google Pixel 7a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7a Specs
| Capacity | 4385 mAh |
| USB | USB-C |
| 4385 mAh (non-removable) | |
| Fast wired charging (up to 18W) | |
| Qi wireless charging (up to 7.5W) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 431 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.1-inch OLED, 90 Hz, HDR, 1080 x 2400 | |
| Size | 152.0 x 72.9 x 9.0 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...