Google Pixel 9a
- LAAT54715
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9a
Pixel 9a Unlocked - New in box with all accessories + extras
I am listening this as "pristine" condition but it is essentially new. I did open it and play with it a bit.... That said, itd in perfect condition, and includes all accessories and box. This is Network Unlocked, and can be used on any network, either with a traditional sim card or with an esim. I tested this to be sure, you won't have any problems setting up this phone.
This is truly a great phone, very fast, running a smooth clean version of Android that is well worth the praise it receives. No bloatware taking up memory or storage, it boots quickly and I had zero issues with anything.....hardware or software. It really is a terrific phone.
You get everything that the device comes with new, plus I am including a wall charging box..... Google only includes the Usb C to Usb C cord, this box certainly helps. I will also include a stylus or two, which I find very useful. Everything you need to enjoy this device is included.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Portland, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 20, 2026
- Date Updated: Jan. 21, 2026
- Date Expires: Jan. 30, 2026
- Date Closed: Jan. 21, 2026
Want to sell your Google Pixel 9a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9a Specs
| Capacity | 5100 mAh |
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Non-removable 5100 mAh; Google estimates 30+ hours (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Up to 23W wired fast charging | |
| 7.5W Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2424x1080 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch P-OLED, 1080 x 2424, 60–120Hz, HDR, up to 2700 nits peak, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 154.7 x 73.3 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 186 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...