Google Pixel 8 Pro
- LAAN88839
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro – [128GB] – [Bay] – Bundle with 2 Cases & iOttie 15W Wireless
Up for sale is a well-maintained Google Pixel 8 Pro in Good condition. This is Google’s premium flagship, known for having one of the best camera systems on the market and cutting-edge AI features.
The phone has been kept in a case since day one and is bundled with premium accessories to give you a complete "Pro" setup right out of the box.
What’s Included:
Google Pixel 8 Pro: Bayfinish with a stunning 6.7" Super Actual Display.
iOttie iON Wireless Duo 15W Stand: A "Made for Google" certified fast-charger. It features a sleek fabric design and can charge your Pixel (up to 15W) and your Pixel Buds (or another phone) simultaneously.
Two Protective Cases: Mous case and a Clear Cade with Magsafe
No cable nor block adapter included
Google Fi
- Carrier compatible with Google Fi
-
Compatible carriers:
- • Google Fi
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
tiny hair line in glass top quadrant f the phone. Barely visible. Only visible if screen is off
Free Shipping
- Seller ships from Sugar Land, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 14, 2026
- Date Updated: Jan. 24, 2026
- Date Expires: Feb. 3, 2026
- Date Closed: Jan. 24, 2026
Want to sell your Google Pixel 8 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8 Pro Specs
| Capacity | 5050 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 5050 mAh (minimum 4950 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS; up to ~50% in ~30 min with 30W USB-C charger) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 489 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7 in LTPO OLED (LTPO AMOLED), up to 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.6 x 76.5 x 8.8 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 213 g 7.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...