Google Pixel 10 Pro
- LAAN37182
- Approved
- Featured
- Sold
Google Pixel 10 Pro
Google Pixel 10 Pro Obsidian - Unlocked
Original Packing from Google unopened and sealed, US Phone, unlocked. Purchased online from Google Store.
The Google Pixel 10 Pro 128GB Obsidian is a premium handset featuring a 6.3-inch internal display and the high-performance Tensor G5 chip. This model offers 128GB of storage and 16GB of RAM, making it ideal for heavy multitasking and large media libraries. It includes a versatile pro-grade triple camera system and is supported by 7 years of guaranteed updates.
Unlock Google AI Pro for a year on us ($239 value).
Your Pixel 10 Pro purchase comes with a 1 m USB-C® to USB-C® cable (USB® 2.0) and SIM tool. Pixel 10 Pro does not come with a 45W USB-C Power Charger, but that can be purchased separately.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Birmingham, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 14, 2026
- Date Updated: Feb. 2, 2026
- Date Expires: Feb. 19, 2026
- Date Closed: Feb. 2, 2026
Want to sell your Google Pixel 10 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 10 Pro Specs
| Capacity | 4870 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4870 mAh (minimum 4707 mAh); 24+ hour battery life (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Fast charging (30W USB-C PPS or higher) | |
| Qi2-certified wireless charging up to 15W (Pixelsnap) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch LTPO OLED (Super Actua), 20:9, 1280x2856, 1–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.6 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 207 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...