Google Pixel 8a
- LAAL11421
- Approved
- Featured
- Sold
Google Pixel 8a
Google Pixel 8a - 128GB - Obsidian (Unlocked) - Mint Condition
Selling a practically brand-new Google Pixel 8a in the sleek Obsidian color. I purchased this phone brand new just last month to test out the Android ecosystem, but after using it only three times, I’ve decided to stick with my iPhone.
The phone is in flawless, mint condition with zero scratches, scuffs, or signs of wear. It has been handled with extreme care and spent its very short life mostly in the box.
Key Specs & Features
Storage: 128GB
Color: Obsidian (Black)
Network: Factory Unlocked (Works with all carriers: Verizon, AT&T, T-Mobile, etc.)
Processor: Google Tensor G3 (The same chip in the Pixel 8 Pro)
Display: 120Hz Actua display for super-smooth scrolling
What’s Included (Original Packaging)
Everything that came in the box is included and unused:
Google Pixel 8a handset
Original Box
USB-C Charging Cable (Unused)
Quick Switch Adapter / USB-A to USB-C Adapter (Unused)
SIM tool
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Rome, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 11, 2026
- Date Updated: Jan. 12, 2026
- Date Expires: Jan. 21, 2026
- Date Closed: Jan. 12, 2026
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8a Specs
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...