Apple iPhone 15
- LAAJ97805
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15
Almost Perfect Blue iPhone 15 - 128 MB - 92% Battery Health - Original Box
Beautiful, gently used blue iPhone 15. This phone was used on T-Mobile but is now unlocked. I had originally set this phone to Mint - but then, as I was cleaning it, I found some tiny scratches on the lower right portion of the screen. You can not see this scratch unless the phone is off and you hold the phone at the perfect angle in the right light - but I did manage to get a pic of this area. The back and sides are unmarked. Battery Life is 92%. 3 cases included 2 are MagSafe cases.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 92% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
A very small area, nearly invisible, with tiny scratches on the lower right screen.
Free Shipping
- Seller ships from Portage, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 10, 2026
- Date Updated: Jan. 15, 2026
- Date Expires: Jan. 20, 2026
- Date Closed: Jan. 15, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...