Apple iPhone 14 Pro
- LAAJ21355
- Approved
- Featured
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 14 Pro
AT&T - FREE SHIPPING - 256GB - 82% BATTERY HEALTH - iPHONE 14 PRO
This is an Apple iPhone 14 Pro, with 256gb of storage
This Sim Locked to AT&T,
82% battery health
Screen is in pretty good shape, normal ware and tear plus one medium scratch, also the battery is getting low at 82%
If you have any questions I will answer them quickly in the comments.
Battery Health
- 82% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen is in pretty good shape, normal ware and tear plus one medium scratch, also the battery is getting low at 82%
Free Shipping
- Seller ships from Saint Paul, MN
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 10, 2026
- Date Updated: Jan. 15, 2026
- Date Expires: Jan. 20, 2026
- Date Closed: Jan. 15, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Specs
| Capacity | 3200 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 206 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...