Samsung Galaxy S22
- LAAH88301
- Approved
- Low Price
- Expired
Samsung Galaxy S22
Unlocked for use with all carriers!
Fully functional unlocked Samsung Galaxy S22 phone. Stellar camera in a compact form factor perfect for small hands or pockets! Battery capacity in the phone settings is good. Fully unlocked phone compatible with all carriers, still receiving over-the-air updates.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small "ding" on bottom right corner bumper, minor scuffing around charging port, small superficial scratch on top camera that does not affect photos (does not appear in images you take with the camera). One nearly invisible superficial scratch on screen.
Free Shipping
- Seller ships from Dallas, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 8, 2026
- Date Updated: Jan. 30, 2026
- Date Expires: Jan. 29, 2026
- Date Closed: Jan. 30, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Specs
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...