Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
- LAAG84806
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
IPad Pro 5th gen 256gb with Apple Magic Keyboard and Apple case/keyboard
very nice. installed privacy screen protector 2 cases. magic keyboard and regular. no power cables
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
This iPad Pro is in excellent condition. The display has always been covered with a privacy screen protector and shows no scratches or defects. The housing is clean with minimal signs of use. Device has never been repaired and has no iCloud or Find My lock. Factory reset and ready for activation. Cellular Version Unlocked
Free Shipping
- Seller ships from Bloomfield, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 7, 2026
- Date Updated: Jan. 18, 2026
- Date Expires: Jan. 17, 2026
- Date Closed: Jan. 18, 2026
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021 Specs
| Capacity | 10702 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 682 g 24.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...