Apple iPhone 14 Pro
$335
- LAAF49753
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14 Pro
Good
79%
Battery Health
256GB
Purple
AT&T
A2650
GOOD - CHARGE CORD INCLUDED
GOOD - CHARGE CORD INCLUDED
SELLER REF-80
Battery Health
- 79% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
GOOD - ACTUAL ITEM SHOWN IN IMAGES AND ANY DAMAGE PICTURED AND IF NOT VISIBLE IN PHOTOS, THE DAMAGE IS MINOR - ITEM WAS TESTED FULLY FUNCTIONAL
Ships from
Chicago, IL
4.5 of 5.0 stars,
2115 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
All items shipped USPS or UPS.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 5, 2026
- Date Updated: Feb. 15, 2026
- Date Expires: March 5, 2026
- Date Closed: Feb. 15, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3200 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 206 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...