Apple iPhone Xs
- LAAE81201
- Approved
- Canceled
Apple iPhone Xs
Brand New (Never Used) Iphone Xs (Space Gray) (64GB) (AT&T Carrier Unlocked)
For sale is a brand new Iphone Xs, Space Gray in color. 64 GB, this phone has never been used or taken out of the box. It is listed as "Mint" instead of "New" on this listing due to Swappa's policy since the box was not sealed. The box was opened when I received it from the AT&T store to set it up, however, it went right back in the box and remained there. It was an extra phone I obtained on my old cell phone plan because it was cheaper to add an additional line, even though I didn't need it. The phone is unlocked and can be activated on any plan, however, my old carrier was AT&T just for information purposes.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Delaware, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 4, 2026
- Date Updated: Jan. 31, 2026
- Date Expires: Feb. 5, 2026
- Date Closed: Jan. 31, 2026
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...