Apple iPhone 15 Pro Max
- LAAD59900
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro Max
iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium
Up for sale is an iPhone 15 Pro Max 256GB in White Titanium. Was purchased and used via T-Mobile, has been paid off and Carrier Lock shows no SIM restrictions. Great condition overall, always kept in a case with a screen protector. Some light wear on edges from case. Comes with original box (no cord) and 2 cases.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 83% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Great condition overall, always kept in a case with a screen protector. Some light wear on edges from case.
Free Shipping
- Seller ships from Exeter, NH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 3, 2026
- Date Updated: Jan. 10, 2026
- Date Expires: Jan. 13, 2026
- Date Closed: Jan. 10, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...