Samsung Galaxy S10e
- LAAD26262
- Approved
- Sold
Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e Excellent Condition
Display: 5.8" Full HD+ Dynamic AMOLED Infinity-O Display with 438 ppi HDR10+ certified
Camera: Rear dual camera with 12MP and 16MP lenses, and front 10MP camera with Dual Pixel PDAF
Memory: 128GB storage and 6GB RAM, with microSD card slot for up to 512GB additional storage
Connectivity: 4G LTE connectivity with support for most GSM and CDMA carriers
Design: Aluminum frame with Gorilla Glass 6 front and back, and 3100mAh battery
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone is really in amazing condition. Very little wear and no visible scratches. 9.5/10 in my opinion. Everything works as expected.
Free Shipping
- Seller ships from New City, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 4, 2026
- Date Updated: Jan. 4, 2026
- Date Expires: Jan. 14, 2026
- Date Closed: Jan. 4, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10e Specs
| Capacity | 3100 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 146 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 435 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 142 mm 5.6 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 150 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...