Apple iPhone 12 Mini
$129
- LAAC62093
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 12 Mini
Good
73%
Battery Health
64GB
Green
T-Mobile
A2176
iPhone 12 Mini in good condition
Good starter phone, small fits easy in a pocket. Has screen protector installed. Will ship in original box.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 73% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The phone is in good shape no noticeable wear or tear.
Ships from
La Fayette, GA
Free Shipping
- Seller ships from La Fayette, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 2, 2026
- Date Updated: March 19, 2026
- Date Expires: March 18, 2026
- Date Closed: March 19, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Mini Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2227 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 138 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
Size and Weight
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 133 g 4.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...