Google Pixel 6 Pro
- LAAB28807
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 6 Pro
Fair ) Unlocked Google pixel 6 Pro 256Gb 6984
Model Number: G8VOU
Storage: 256Gb
Color: Black
Original Carrier: Att
Lock Status: Unlocked
Android 15
Fully Functional
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
refer to photos
original parts
no repairs
Free USPS Ground Advantage (3–5 business days) is included with every order. Ships next business day.
• Need it faster? We offer upgrades:
UPS Next-Day Saver – $37.50**
UPS 2-Day – $19.50**
UPS 3-Day – $14.50**
**Hawaii & Puerto Rico: Rates higher, quoted on request.
TO UPGRADE SHIPPING:
1) Purchase your item on Swappa.
2) Leave a message on the sale page with the speed you need).
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 1, 2026
- Date Updated: March 11, 2026
- Date Expires: March 10, 2026
- Date Closed: March 11, 2026
Want to sell your Google Pixel 6 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6 Pro Specs
| Capacity | 5003 mAh |
| Longevity | 48 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, Qi reverse | |
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 513 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 164 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 210 g 7.4 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...