Apple iPhone 6
$195
Not Buyable
- LQBY99611
- Canceled
Apple iPhone 6
Good
--%
Battery Health
16GB
Gray
Verizon
A1549
Seller Listing Description
Very good condition!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Southington, CT
5.0 of 5.0 stars,
1349 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Seller Listing Addendum
No accessories included in sale.
The device pictured may not be the actual unit you receive.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We ship via USPS priority.
Shipping time is usually 1-3 days.
Handling time is generally under 24 hours during weekdays.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
All devices are covered with a 30 day guarantee.
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 20, 2017
- Date Updated: Nov. 7, 2017
- Date Closed: Nov. 7, 2017
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...