Apple iPad Mini (6th Gen)
$330
- LZNY42744
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPad Mini (6th Gen)
Good condition
--%
Battery Health
256GB
Starlight
Unlocked
A2568
***iPad Mini WiFi & Cellular (256GB) Starlight***
This is a ***iPad Mini WiFi & Cellular (Unlocked) (256GB) Starlight***, comes with box, priced to sell ASAP!!! Has a few abrasions from being in a case long term. Overall, it's in great shape though.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Device has been in a case and shows some small, lite abrasions where it rubbed against the case. Some scratching around charging port (from normal use). Everything is shown in photos...
Ships from
Montgomery, AL
5.0 of 5.0 stars, 48 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Montgomery, AL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 28, 2025
- Date Updated: Dec. 28, 2025
- Date Expires: Jan. 7, 2026
- Date Closed: Dec. 28, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini (6th Gen)?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini (6th Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...