Samsung Galaxy S20 FE 5G
- LZMF56006
- Approved
- Sold
Samsung Galaxy S20 FE 5G
Samsung Galaxy S20 FE 5G FACTORY UNLOCKED. 128GB. Custom Color
Used phone.
Mint condition. May have micro scratches.
Custom color - green frame + white back (as pictured)
Green back cover included
Generic charger included.
Speck case. Other case included.
No returns. Private seller. Not a business.
Might have micro scratches I can't see. Frame is green. Back cover is white. Camera lens section is black. It was covered in a wrap so even charge port doesn't have scuff marks. looks mint.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • Cricket
- • Ting
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from QUEENS, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 14, 2025
- Date Updated: Nov. 23, 2025
- Date Expires: Nov. 24, 2025
- Date Closed: Nov. 23, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S20 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 FE 5G Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 164 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 405 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 190 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...