Apple iPad Air 4th Gen
$240
- LZLW00442
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Air 4th Gen
Mint
--%
Battery Health
64GB
Gray
Unlocked
A2324
iPad Air 4th Gen Unlocked Mint
Apple iPad Air 4th Gen Unlocked Mint
Gray
MINT condition - almost no use. Was left in storage unused
Has screen matte screen protector installed - Armorsuit brand
Leaving the screen protector installed for pictures and for your use.
I was not able to find any wear
64GB
Unlocked
No cable or charging block
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Chicago, IL
4.5 of 5.0 stars,
7 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 4, 2025
- Date Updated: Dec. 4, 2025
- Date Expires: Dec. 13, 2025
- Date Closed: Dec. 4, 2025
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
Size and Weight
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...