Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
$140
- LZLG90043
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
Good condition
91%
Battery Health
64GB
Red
Unlocked
A2595
iPhone SE 3rd Generation, 64GB, Excellent Condition, 91% Battery
iPhone SE 3rd Generation, 64GB, Excellent Condition, very few scratches, has had a case and screen protector on it from day one. 91% Battery. NO CHARGER.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint Mobile, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 91% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No damage, minimal wear if any. See photos
Ships from
Woodstock, GA
Free Shipping
- Seller ships from Woodstock, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 20, 2025
- Date Updated: Oct. 30, 2025
- Date Expires: Oct. 30, 2025
- Date Closed: Oct. 30, 2025
Want to sell your Apple iPhone SE 3rd Gen 2022?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 3rd Gen 2022 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2018 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 144 g 5.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...