Apple iPad Air 4th Gen
- LZKZ16709
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPad Air 4th Gen
Apple iPad Air (4th Generation) A2325 64 GB, Wi-Fi, 10.9 in - Sky Blue
The Apple iPad Air (4th Generation) A2325 in Sky Blue is a powerful and sleek tablet with a large 10.9-inch display, perfect for all your on-the-go entertainment and productivity needs. Featuring a Hexa Core Apple A14 Bionic processor and 4GB of RAM, this tablet offers smooth performance for multitasking and gaming. With 64GB of storage capacity and Wi-Fi connectivity, you can easily store your favorite apps, photos, and more. The iPad Air is lightweight at 1.01 lbs and comes with its original box, making it a convenient and stylish choice for tech-savvy users.
It's an iPad with little use I don't use it true it was a gift that hurts me a lot to get out of it but I need money to pay some fines for my vehicle to be able to go to work... perfect screen the port where it is loaded has hardly any scratches it only has a small dent that shut up the first few days but otherwise new screen perfect and it has always been in cover since then...
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small dent in corner
Free Shipping
- Seller ships from Toa Alta, PR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 12, 2025
- Date Updated: Nov. 18, 2025
- Date Expires: Nov. 18, 2025
- Date Closed: Nov. 18, 2025
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...