Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
$75
- LZEM89421
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Fair condition
76%
Battery Health
128GB
Black
AT&T
A2275
iPhone SE 2nd gen + Card Holder Phone Case
Will include Smartish leather credit card holder phone case and USB charging cord
Battery Health
- 76% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No cracks or scratches on front display or back glass. Back camera lens has scratches / coating loss but can still be used for photos. Battery still holds limited amount of charge - health reported as 76%.
Ships from
San Jose, CA
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
Free Shipping
- Seller ships from San Jose, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: April 26, 2025
- Date Updated: May 26, 2025
- Date Expires: June 2, 2025
- Date Closed: May 26, 2025
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...