Apple iPhone 6
- LZDX56581
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 6
UNLOCKED | Fair Condition |BATTERY PERCENTAGE 88% | FREE Same-Day Shipping
Fully unlocked and compatible with any carrier of choice
Successfully passed a full diagnostic test which ensures like-new functionality and removal of any prior-user personal information.
Tested for battery health and guaranteed to have a minimum battery capacity of 88%.
Free shipping
Will ship same business day via priority mail
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Cricket
- • Ting
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Fair condition
Has some wear on the screen and back
Please check all Pictures
Free Shipping
- Seller ships from Georgetown, TX 78628
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: April 12, 2025
- Date Updated: April 19, 2025
- Date Expires: April 26, 2025
- Date Closed: April 19, 2025
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...