Apple iPhone 11
$186
- LZDW40571
- Approved
- Featured
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 11
Good condition
83%
Battery Health
64GB
Black
Straight Talk
A2111
Seller Listing Description
Otter box case and current screen protector included
Straight Talk
- Carrier compatible with Straight Talk
-
Compatible carriers:
- • Straight Talk
Battery Health
- 83% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone has been in OtterBox case with screen protector since purchased so well protected. The one lense cover on the back camera popped out but that hasn’t impacted camera quality at all.
Ships from
Sunbury, PA
Free Shipping
- Seller ships from Sunbury, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: April 11, 2025
- Date Updated: April 22, 2025
- Date Expires: April 21, 2025
- Date Closed: April 22, 2025
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...