Apple iPad Mini (6th Gen)
$340
- LZDC29937
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini (6th Gen)
Mint condition
--%
Battery Health
256GB
Starlight
Wi-Fi
A2567
iPad mini 6th gen, barely used, mind condition
iPad mini 6th gen, gently used, no blemishes, screen protector installed from day one. Includes box and all accessories.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Walnutport, PA
Free Shipping
- Seller ships from Walnutport, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 21, 2025
- Date Updated: March 27, 2025
- Date Expires: March 31, 2025
- Date Closed: March 27, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini (6th Gen)?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini (6th Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...