Apple iPhone 15 Pro Max
- LYMR73987
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro Max
15 Pro Max Sim-Free/Unlocked iOS 17.0 Trollstore
Up for sale is a 15 Pro Max Blue 1TB Unlocked model thats still running iOS 17.0 which is compatible with Trollstore, if that’s not something you’re interested in then you can update it without any thought. I'm the original and only owner. It's been a great device but I moved on to the iPhone 16 Pro Max instead. Happy to answer any questions below. I only ship to the lower 48 states and i do not allow and will not ship to mail forwarding addresses. No buyers remorse returns accepted. Will ship via UPS signature required.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
Battery Health
- 91% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Device was never dropped our mistreated but was used caseless with a screen protector with most its life so it had minor wear and scuffs on the points it would contact a table etc while being set down.
Free Shipping
- Seller ships from Maple Valley, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 25, 2024
- Date Updated: Dec. 18, 2024
- Date Expires: Dec. 28, 2024
- Date Closed: Dec. 18, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...