Apple iPhone 15 Pro Max
$927
- LYLP73548
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro Max
Mint condition
100%
Battery Health
1TB
Blue
Unlocked
A2849
Seller Listing Description
Model Number NU6J3LL/A
Battery Cycle count is 0
This phone is unlocked, unused and brand new (mint). This is a replacement phone for my damaged 15 Pro Max. I am selling it as I now have a 16 Pro Max.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Phoenix, AZ
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Phoenix, AZ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 28, 2024
- Date Updated: Oct. 29, 2024
- Date Expires: Nov. 7, 2024
- Date Closed: Oct. 29, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...