Apple iPhone 12
- LYEN77356
- Canceled
Apple iPhone 12
Seller Listing Description
✅ CLEAN ESN
✅ ALL OEM PARTS
✅ Fully Functional
✅ iCloud Unlocked
✅ Comes with a USB Charging Cable
------------------------------------------------------------------------
- We accept returns within the first 30 days of the purchase. If 30 days have gone by since your purchase, unfortunately, we can’t offer you a refund or exchange.
- To be eligible for a return, your item must be in the same condition that you received it.
- No refunds or exchange on devices or products that have any iCloud, Samsung, Google account or any other accounts of that sort. Mobile phones and tablets MUST be restored to factory setting.
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
-The phone is FULLY Unlocked for ALL Carriers
- Pre-Owned / Overall Very Good Conditions
Battery Health: 88%
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 26, 2024
- Date Updated: April 27, 2024
- Date Closed: April 27, 2024
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...