Apple iPhone Xr
- LYCR27273
- Canceled
Apple iPhone Xr
Seller Listing Description
✅ CLEAN ESN
✅ Fully Functional
✅ iCloud Unlocked
✅ Comes with a USB Charging Cable
------------------------------------------------------------------------
- We accept returns within the first 30 days of the purchase. If 30 days have gone by since your purchase, unfortunately, we can’t offer you a refund or exchange.
- To be eligible for a return, your item must be in the same condition that you received it.
- No refunds or exchange on devices or products that have any iCloud, Samsung, Google account or any other accounts of that sort. Mobile phones and tablets MUST be restored to factory setting.
Battery Health
- 83% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
-The phone is FULLY Unlocked for ALL Carriers
- Pre-Owned / Overall Good Conditions
Battery Health: 83%
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 9, 2024
- Date Updated: March 26, 2024
- Date Closed: March 26, 2024
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...