Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
$106
Not Buyable
- LYCK11494
- Expired
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Red
Spectrum
A2275
Seller Listing Description
You are buying a good condition iPhone SE 2nd Generation. It was in a case since purchase and has few if any defects. Used by a family member since purchase.
Details:
-Used on Spectrum wireless
-64GB version
-only phone is included (no accessories)
Battery Health
- 81% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very small wear on the outside edges of the phone. You can see them in the closeup photos.
Ships from
Douglas, MA
5.0 of 5.0 stars, 15 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 3, 2024
- Date Updated: April 10, 2024
- Date Closed: April 10, 2024
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...