Apple iPad Air (4th Gen)
$379
Not Buyable
- LYCH14512
- Sold
Apple iPad Air (4th Gen)
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Sky Blue
Unlocked
A2324
Seller Listing Description
SELLING A GOOD CONDITION IPAD AIR 4TH GENERATION
64GB
CELLULAR ( UNLOCKED )
COME WITH CHARGER + CASE
FREE SHIPPING
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Good condition
Has some wear on the screen
Please check all picture
Ships from
Georgetown
5.0 of 5.0 stars, 1456 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 29, 2024
- Date Updated: April 4, 2024
- Date Closed: April 4, 2024
Want to sell your Apple iPad Air (4th Gen)?
Sell Similar on Swappa
iPad Air (4th Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
Size and Weight
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...